Resultat Uppsalaspelen
Arrangör: Upsala IF Friidrott
Datum: 13-14 jun 2015
Plats: Studenternas IP
Ort: Uppsala
Tävlingsledare: Richard Andersson
Väder: soligt och en bit över 20 grader
Listan skapad: 2015-06-15 18:53:00
MS 100 m Försök | 13/6 10:45 |
Heat 1
| | | | Vind: +0.9 | | |
1 | Johan Lilja | 1995 | Sundsvalls Friidrott | 10.79 | Q | |
2 | Nil De Oliveira | 1986 | Spårvägens FK | 10.79 | Q | |
3 | Max Andersson | 1995 | Tierps IF FI | 11.33 | q | |
4 | Daniel Nordmark | 1993 | Västerås FK | 11.47 | q | |
5 | Oskar Motta | 1998 | Upsala IF | 11.55 | q | |
6 | Johan Sundquist | 1997 | Riviera Friidrott | 11.92 | | |
7 | Joakim Lassegård | 1984 | Östhammar FI | 12.34 | | |
8 | Patrick Neuendorff | 1966 | IFK Märsta | 13.89 | | |
Heat 2
| | | | Vind: +0.7 | | |
1 | Hjalmar Sundvall | 1994 | Riviera Friidrott | 11.29 | Q | |
2 | Daniel Persson | 1998 | Bromma IF | 11.54 | Q | |
3 | Fredrik Wall | 1997 | Riviera Friidrott | 11.57 | q | |
4 | Marcus Rostmark | 1996 | IFK Märsta | 11.58 | | |
5 | Erik Åhlin | 1971 | Turebergs FK | 12.66 | | |
6 | Thomas Jönsson | 1965 | Gefle IF | 12.88 | | |
7 | Magnus Ingvarssson | 1970 | Turebergs FK | 13.26 | | |
| | | | Vind: -1.2 | | |
1 | Johan Lilja | 1995 | Sundsvalls Friidrott | 10.77 | | |
2 | Nil De Oliveira | 1986 | Spårvägens FK | 10.82 | | |
3 | Hjalmar Sundvall | 1994 | Riviera Friidrott | 11.31 | | |
4 | Oskar Motta | 1998 | Upsala IF | 11.65 | | |
5 | Fredrik Wall | 1997 | Riviera Friidrott | 11.67 | | |
6 | Daniel Persson | 1998 | Bromma IF | 11.68 | | |
7 | Daniel Nordmark | 1993 | Västerås FK | 11.86 | | |
| Max Andersson | 1995 | Tierps IF FI | | | Ej start |
MS + P17 1 500 m Final | 13/6 16:20 |
| | | | | | |
1 | Björn Seifert | 1996 | Upsala IF | 4:10.94 | MS | |
2 | Jonatan Alvaeus | 1990 | Upsala IF | 4:14.88 | MS | |
3 | Pontus Born | 1999 | IFK Märsta | 4:29.86 | P17 | |
4 | Anton Wijk | 1996 | Upsala IF | 4:53.14 | MS | |
5 | Anders Toll | 1961 | Uppsala LK | 4:57.47 | MS | |
6 | Daniel Johansson | 1990 | Björklinge SOK | 5:33.24 | MS | |
MS 3 000 m hinder Final | 13/6 17:45 |
| | | | | | |
1 | Johan Lindberg | 1980 | Upsala IF | 9:52.92 | | |
2 | Tomas Jennerstål | 1974 | Rånäs 4H | 9:55.36 | | |
| | | | | | |
1 | David Carlsson | 1990 | GoIF Tjalve | 4.32 |
2 | Robert Eliasson | 1959 | IFK Märsta | 3.02 |
MS Stav Final |
3.02 |
3.12 |
4.32 |
4.42 |
David Carlsson |
- |
- |
o |
xxx |
Robert Eliasson |
o |
xx- |
| | | | | | |
1 | Max Andersson | 1995 | Tierps IF FI | 7.37 | +0.9 |
2 | Patric Hjort | 1993 | Västerås FK | 7.20 | +0.4 |
3 | Adam Stålberg | 1991 | Upsala IF | 6.84 | | -0.3 | |
4 | Judel Kibondo | 1986 | Spårvägens FK | 6.61 | +1.7 | 6.60 |
5 | Antonis Dinopoulos | 1995 | Upsala IF | 6.61 | +1.1 | |
6 | Marcus Rostmark | 1996 | IFK Märsta | 6.56 | +1.4 |
7 | Linus Otto Boyer | 1995 | Upsala IF | 6.43 | +2.7 |
8 | Fredrik Wall | 1997 | Riviera Friidrott | 6.03 | +1.0 |
9 | Erik Åhlin | 1971 | Turebergs FK | 5.42 | +0.7 |
10 | Johan Sundquist | 1997 | Riviera Friidrott | 5.23 | -0.8 |
11 | Magnus Ingvarssson | 1970 | Turebergs FK | 4.99 | +0.6 |
MS Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Adam Stålberg |
6.71 |
+0.7 |
6.81 |
-0.7 |
6.84 |
-0.3 |
x |
|
x |
|
x |
|
Antonis Dinopoulos |
x |
|
6.61 |
+1.1 |
- |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Åhlin |
5.42 |
+0.7 |
5.00 |
-0.6 |
x |
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Wall |
x |
|
x |
|
6.03 |
+1.0 |
x |
|
5.69 |
+0.0 |
x |
|
Johan Sundquist |
4.44 |
-1.0 |
x |
|
5.23 |
-0.8 |
|
|
|
|
|
|
Linus Otto Boyer |
6.21 |
-0.3 |
6.43 |
+2.7 |
6.35 |
+2.1 |
6.22 |
+1.0 |
x |
|
6.20 |
+1.6 |
Marcus Rostmark |
6.30 |
+1.6 |
6.00 |
-0.3 |
6.56 |
+1.4 |
6.14 |
+1.2 |
- |
|
- |
|
Max Andersson |
7.24 |
-0.8 |
x |
|
6.95 |
+1.2 |
x |
|
7.37 |
+0.9 |
7.28 |
-0.7 |
Patric Hjort |
6.80 |
-0.3 |
6.59 |
+0.0 |
x |
|
6.95 |
-0.4 |
7.20 |
+0.4 |
x |
|
Magnus Ingvarssson |
4.99 |
+0.6 |
4.90 |
+1.7 |
4.76 |
+1.3 |
|
|
|
|
|
|
Judel Kibondo |
x |
|
6.60 |
+1.6 |
6.61 |
+1.7 |
x |
|
1.91 |
+0,3 |
3.03 |
-0.7 |
| | | | | | |
1 | Tim Wunger | 1994 | Falu IK | 15.43 | |
2 | Andreas Eriksson | 1994 | IK Heros | 14.34 | |
3 | Fredrik Nyman | 1971 | Östhammar FI | 11.89 | | |
4 | Lars Karlsson | 1965 | Östhammar FI | 9.02 | | |
5 | David Nyman | 1992 | Östhammar FI | 8.86 | | |
MS Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Andreas Eriksson |
13.16 |
|
14.33 |
|
14.34 |
|
13.94 |
|
13.96 |
|
13.21 |
|
David Nyman |
7.90 |
|
8.86 |
|
8.72 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
Fredrik Nyman |
11.89 |
|
11.63 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
x |
|
Lars Karlsson |
7.82 |
|
8.55 |
|
9.02 |
|
x |
|
x |
|
8.46 |
|
Tim Wunger |
15.26 |
|
15.37 |
|
x |
|
15.43 |
|
x |
|
x |
|
MS Diskus Final | 13/6 13:00 |
| | | | | | |
1 | Simon Pettersson | 1994 | Upsala IF | 55.64 | |
2 | Anton Larsson | 1993 | Järvsö IF | 47.61 | |
3 | Andreas Eriksson | 1994 | IK Heros | 41.28 | |
4 | David Hammarling | 1992 | Upsala IF | 39.76 | |
5 | Fredrik Nyman | 1971 | Östhammar FI | 36.42 | |
6 | Linus Otto Boyer | 1995 | Upsala IF | 32.89 | |
7 | Lars Karlsson | 1965 | Östhammar FI | 24.92 | |
MS Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Andreas Eriksson |
41.28 |
|
40.17 |
|
41.15 |
|
x |
|
38.72 |
|
39.82 |
|
David Hammarling |
35.77 |
|
x |
|
37.97 |
|
36.00 |
|
x |
|
39.76 |
|
Fredrik Nyman |
x |
|
34.86 |
|
34.91 |
|
x |
|
36.42 |
|
x |
|
Lars Karlsson |
x |
|
x |
|
x |
|
24.92 |
|
23.55 |
|
x |
|
Linus Otto Boyer |
x |
|
32.89 |
|
x |
|
30.66 |
|
- |
|
- |
|
Simon Pettersson |
55.64 |
|
53.58 |
|
53.24 |
|
x |
|
55.17 |
|
54.53 |
|
Anton Larsson |
42.48 |
|
x |
|
47.61 |
|
46.82 |
|
x |
|
46.97 |
|
P 19 Diskus Final | 13/6 13:00 |
| | | | | | |
1 | Fredrik Gerdsdorff | 1996 | Timrå AIF - Friidrott | 45.22 | |
2 | Andreas Nyman | 1996 | Upsala IF | 32.98 | |
P 19 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Andreas Nyman |
31.77 |
|
32.98 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
32.24 |
|
Fredrik Gerdsdorff |
x |
|
44.03 |
|
45.22 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
P 17 100 m Final | 13/6 10:25 |
| | | | Vind: -0.7 | | |
1 | Oskar Motta | 1998 | Upsala IF | 11.47 | | |
2 | Arvid Gustafsson | 1999 | Upsala IF | 11.64 | | |
3 | Adam Lowén | 1999 | Upsala IF | 11.76 | | |
4 | Samuel Kvist | 1999 | Rånäs 4H | 11.91 | | |
5 | Dominic Lightowler | 1999 | Upsala IF | 12.45 | | |
P 17 400 m Final | 13/6 16:55 |
| | | | | | |
1 | Erik Larsson | 1998 | Västerås FK | 51.98 | | |
2 | Albert Nygren | 2001 | Upsala IF | 53.01 | | |
3 | Dominic Lightowler | 1999 | Upsala IF | 56.38 | | |
P 15 300 m Final | 13/6 16:45 |
| | | | | | |
1 | Otto Sundell | 2000 | Söderhamns IF | 40.57 | | |
2 | Felix Wallin | 2001 | IFK Märsta | 45.87 | | |
P 15 Höjd Final | 13/6 11:35 |
| | | | | | |
1 | Theodor Duvert | 2001 | IFK Märsta | 1.67 |
2 | Oliver Ericsson | 2001 | Alunda SK | 1.40 |
3 | Christopher Hansen | 2000 | Upsala IF | 1.64 |
4 | Lukas Olsson | 2001 | Upsala IF | 1.45 |
P 15 Höjd Final |
1.40 |
1.45 |
1.50 |
1.55 |
1.58 |
1.61 |
1.64 |
1.67 |
1.70 |
Christopher Hansen |
- |
- |
o |
o |
o |
xo |
o |
xxx |
Lukas Olsson |
xo |
o |
xxx |
Oliver Ericsson |
o |
- |
o |
o |
xo |
o |
xxo |
xxo |
xxx |
Theodor Duvert |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
P 15 Stav Final | 13/6 13:35 |
| | | | | | |
1 | Ludwig Lindström | 2001 | Bålsta IK | 270 |
2 | Theodor Duvert | 2001 | IFK Märsta | 240 |
P 15 Stav Final |
210 |
220 |
230 |
240 |
250 |
260 |
265 |
270 |
275 |
Theodor Duvert |
o |
o |
o |
xxo |
xxx |
Ludwig Lindström |
- |
o |
o |
o |
o |
xxo |
o |
o |
xxx |
P 15 Diskus Final | 13/6 10:40 |
| | | | | | |
1 | David Sahi | 2000 | Enköpings AIF | 32.89 | |
2 | Theodor Duvert | 2001 | IFK Märsta | 32.02 | |
3 | Pontus Gustavsson | 2002 | Västerås FK | 31.77 | |
4 | Victor Wisen | 2001 | Upsala IF | 23.83 | |
P 15 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
David Sahi |
25.85 |
|
31.40 |
|
x |
|
32.89 |
|
x |
|
x |
|
Pontus Gustavsson |
x |
|
31.77 |
|
31.72 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
Theodor Duvert |
26.96 |
|
30.92 |
|
29.00 |
|
29.86 |
|
x |
|
32.02 |
|
Victor Wisen |
23.83 |
|
x |
|
x |
|
21.49 |
|
x |
|
21.67 |
|
P 13 60 m Final | 13/6 09:45 |
| | | | Vind: +0.1 | | |
1 | Nicklas Sjöblom | 2002 | Rånäs 4H | 8.15 | | |
2 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 8.41 | | |
3 | Elias Stadelmann | 2002 | IK Norrköping FI | 8.78 | | |
4 | Filip Lindbäck | 2002 | IK Norrköping FI | 11.39 | | |
P13 + P12 600 m Final | 13/6 15:25 |
| | | | | | |
1 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 1:49.02 | P13 | |
2 | Elias Stadelmann | 2002 | IK Norrköping FI | 1:49.42 | P13 | |
3 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta IK | 1:57.49 | P12 | |
| Alexander Ebbestad | 2003 | Upsala IF | Bröt | P12 | |
| Ishak Sadek | 2003 | Gefle IF | §F4.1.4 | P12 | |
P 13 60 mh Final | 13/6 13:55 |
| | | | Vind: -1.6 | | |
1 | Johannes Jansson | 2002 | Östhammar FI | 10.16 | | |
2 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 10.23 | | |
3 | Julian Swanberg Roscher | 2002 | IK Norrköping FI | 11.00 | | |
P 13 Höjd Final | 13/6 15:55 |
| | | | | | |
1 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 1.56 |
2 | Johannes Jansson | 2002 | Östhammar FI | 1.40 |
3 | Nicklas Sjöblom | 2002 | Rånäs 4H | 1.40 |
4 | Gabriel Axelsson | 2002 | Upsala IF | 1.30 |
5 | Julian Swanberg Roscher | 2002 | IK Norrköping FI | 1.30 |
P 13 Höjd Final |
1.15 |
1.20 |
1.25 |
1.30 |
1.35 |
1.40 |
1.45 |
1.50 |
1.53 |
1.56 |
1.60 |
1.62 |
Gabriel Axelsson |
o |
o |
o |
o |
xxx |
Johannes Jansson |
- |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
xo |
xxx |
Julian Swanberg Roscher |
xxo |
xxo |
xo |
xo |
xxx |
Nicklas Sjöblom |
- |
o |
- |
o |
o |
xo |
xxo |
xo |
xxx |
Samuel Eriksson |
o |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
xxo |
xxx |
P 13 Stav Final | 13/6 13:35 |
| | | | | | |
1 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 260 |
2 | Julian Swanberg Roscher | 2002 | IK Norrköping FI | 240 |
3 | Johannes Jansson | 2002 | Östhammar FI | 230 |
4 | Otto Björfors | 2003 | Rånäs 4H | 200 |
5 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta IK | 180 |
P 13 Stav Final |
140 |
150 |
160 |
170 |
180 |
190 |
200 |
210 |
220 |
230 |
240 |
250 |
260 |
Eskil Jonsson |
o |
o |
o |
o |
o |
xxx |
Johannes Jansson |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xxx |
Julian Swanberg Roscher |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
xo |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
Otto Björfors |
- |
o |
o |
o |
o |
xxo |
o |
xxx |
Samuel Eriksson |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
xo |
o |
o |
- |
- |
o |
xo |
P 13 Längd Final | 13/6 12:30 |
| | | | | | |
1 | Nicklas Sjöblom | 2002 | Rånäs 4H | 5.39 | | |
2 | Johannes Jansson | 2002 | Östhammar FI | 5.27 | | |
3 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 5.10 | | |
4 | Julian Swanberg Roscher | 2002 | IK Norrköping FI | 4.69 | | |
5 | Albin Eriksson | 2002 | Upsala IF | 4.18 | | |
6 | Filip Lindbäck | 2002 | IK Norrköping FI | 3.00 | | |
P 13 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Albin Eriksson |
4.13 |
|
4.18 |
|
4.01 |
|
4.00 |
|
|
|
|
|
Filip Lindbäck |
2.85 |
|
2.92 |
|
3.00 |
|
2.94 |
|
|
|
|
|
Johannes Jansson |
5.21 |
|
5.27 |
|
5.00 |
|
5.18 |
|
|
|
|
|
Julian Swanberg Roscher |
4.69 |
|
x |
|
4.40 |
|
4.68 |
|
|
|
|
|
Nicklas Sjöblom |
5.39 |
|
4.16 |
|
4.16 |
|
3.09 |
|
|
|
|
|
Samuel Eriksson |
4.90 |
|
4.89 |
|
4.62 |
|
5.10 |
|
|
|
|
|
P 13 Kula Final | 13/6 10:00 |
| | | | | | |
1 | Nicklas Sjöblom | 2002 | Rånäs 4H | 12.20 | | |
2 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 12.06 | | |
3 | Johannes Jansson | 2002 | Östhammar FI | 11.05 | | |
4 | Gabriel Axelsson | 2002 | Upsala IF | 8.40 | | |
5 | Albin Eriksson | 2002 | Upsala IF | 7.67 | | |
| Pontus Gustavsson | 2002 | Västerås FK | x | |
P 13 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Albin Eriksson |
7.25 |
|
7.60 |
|
7.67 |
|
7.37 |
|
|
|
|
|
Gabriel Axelsson |
x |
|
8.36 |
|
8.40 |
|
7.83 |
|
|
|
|
|
Johannes Jansson |
x |
|
11.05 |
|
10.13 |
|
10.89 |
|
|
|
|
|
Nicklas Sjöblom |
11.79 |
|
x |
|
11.89 |
|
12.20 |
|
|
|
|
|
Pontus Gustavsson |
x |
|
x |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
Samuel Eriksson |
11.69 |
|
12.06 |
|
11.83 |
|
x |
|
|
|
|
|
P 13 Diskus Final | 13/6 14:55 |
| | | | | | |
1 | Pontus Gustavsson | 2002 | Västerås FK | 39.82 | |
2 | Johannes Jansson | 2002 | Östhammar FI | 37,11 | |
3 | Samuel Eriksson | 2002 | Rånäs 4H | 26.78 | |
4 | Gabriel Axelsson | 2002 | Upsala IF | 25.81 | |
5 | Nicklas Sjöblom | 2002 | Rånäs 4H | 24.95 | |
6 | Albin Eriksson | 2002 | Upsala IF | 12.40 | |
P 13 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Albin Eriksson |
12.40 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
Gabriel Axelsson |
25.81 |
|
25.54 |
|
25.19 |
|
x |
|
|
|
|
|
Johannes Jansson |
36.51 |
|
x |
|
30.06 |
|
37,11 |
|
|
|
|
|
Nicklas Sjöblom |
x |
|
x |
|
x |
|
24.95 |
|
|
|
|
|
Pontus Gustavsson |
38.62 |
|
x |
|
x |
|
39.82 |
|
|
|
|
|
Samuel Eriksson |
26.78 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
P 12 60 m Final | 13/6 09:30 |
| | | | Vind: 0.0 | | |
1 | Ishak Sadek | 2003 | Gefle IF | 8.81 | | |
2 | Alexander Ebbestad | 2003 | Upsala IF | 9.31 | | |
3 | Viktor Rydåker | 2003 | Örbyhus IF | 9.49 | | |
4 | Otto Björfors | 2003 | Rånäs 4H | 9.91 | | |
P 12 60 mh Final | 13/6 13:50 |
| | | | Vind: +1.7 | | |
1 | Elliot Duvert | 2003 | IFK Märsta | 10.86 | | |
2 | Izak Warma | 2004 | IK Norrköping FI | 12.28 | | |
3 | Viktor Rydåker | 2003 | Örbyhus IF | 12.50 | | |
4 | Otto Björfors | 2003 | Rånäs 4H | 12.67 | | |
5 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta IK | 13.40 | | |
P 12 Höjd Final | 13/6 15:55 |
| | | | | | |
1 | Elliot Duvert | 2003 | IFK Märsta | 1.53 |
2 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta IK | 1.30 |
3 | Alexander Ebbestad | 2003 | Upsala IF | 1.10 |
P 12 Höjd Final |
1.05 |
1.10 |
1.15 |
1.20 |
1.25 |
1.30 |
1.35 |
1.40 |
1.45 |
1.50 |
1.53 |
1.56 |
Alexander Ebbestad |
o |
o |
xxx |
Elliot Duvert |
- |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
o |
o |
xxo |
o |
xxx |
Eskil Jonsson |
- |
- |
- |
o |
o |
o |
xxx |
P 12 Längd Final | 13/6 12:30 |
| | | | | | |
1 | Elliot Duvert | 2003 | IFK Märsta | 4.40 | | |
2 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta IK | 4.01 | | |
3 | Ishak Sadek | 2003 | Gefle IF | 4.00 | | |
4 | Viktor Rydåker | 2003 | Örbyhus IF | 3.88 | | |
5 | Otto Björfors | 2003 | Rånäs 4H | 3.49 | | |
P 12 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Elliot Duvert |
4.05 |
|
3.99 |
|
4.36 |
|
4.40 |
|
|
|
|
|
Eskil Jonsson |
3.84 |
|
3.94 |
|
4.01 |
|
3.92 |
|
|
|
|
|
Otto Björfors |
3.08 |
|
3.49 |
|
- |
|
- |
|
|
|
|
|
Viktor Rydåker |
3.88 |
|
3.85 |
|
3.72 |
|
3.38 |
|
|
|
|
|
Ishak Sadek |
3.78 |
|
3.92 |
|
4.00 |
|
3.89 |
|
|
|
|
|
P 12 Kula Final | 13/6 10:00 |
| | | | | | |
1 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta IK | 6.57 | | |
2 | Viktor Rydåker | 2003 | Örbyhus IF | 6.55 | | |
3 | Alexander Ebbestad | 2003 | Upsala IF | 5.88 | | |
P 12 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Alexander Ebbestad |
5.60 |
|
5.88 |
|
5.62 |
|
- |
|
|
|
|
|
Eskil Jonsson |
5.77 |
|
6.31 |
|
6.57 |
|
6.40 |
|
|
|
|
|
Viktor Rydåker |
6.55 |
|
6.26 |
|
5.96 |
|
5.30 |
|
|
|
|
|
P 12 Diskus Final | 13/6 14:55 |
| | | | | | |
1 | Elliot Duvert | 2003 | IFK Märsta | 29.27 | |
2 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta IK | 16.79 | |
3 | Max Lind | 2004 | Turebergs FK | 16.56 | |
4 | David Axelsson | 2004 | Upsala IF | 14.55 | |
P 12 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
David Axelsson |
12.86 |
|
13.71 |
|
13.04 |
|
14.55 |
|
|
|
|
|
Elliot Duvert |
x |
|
25.53 |
|
27.50 |
|
29.27 |
|
|
|
|
|
Evert Jonsson |
16.79 |
|
15.31 |
|
- |
|
- |
|
|
|
|
|
Max Lind |
15.55 |
|
x |
|
16.56 |
|
x |
|
|
|
|
|
P 11 60 m Försök | 13/6 13:10 |
Heat 1
| | | | Vind: -0.7 | | |
1 | Lukas Forss | 2004 | Upsala IF | 9.22 | Q | |
2 | Gustav Andren | 2004 | Upsala IF | 9.95 | Q | |
3 | Albin Klingsmo | 2004 | IK Stål | 10.03 | q | |
4 | Axel Ortsäter | 2004 | Upsala IF | 10.67 | q | |
5 | Lee Annerstedt | 2004 | Upsala IF | 11.01 | | |
Heat 2
| | | | Vind: -2.3 | | |
1 | Edvin Gustafsson | 2004 | Upsala IF | 9.79 | Q | |
2 | Max Lind | 2004 | Turebergs FK | 9.88 | Q | |
3 | Joel Åhlin | 2004 | Turebergs FK | 10.31 | q | |
4 | Viktor Lundqvist | 2004 | Upsala IF | 10.77 | q | |
5 | Jacob Nordqvist | 2004 | Upsala IF | 11.36 | | |
P 11 60 m Final | 13/6 14:30 |
| | | | Vind: -0.8 | | |
1 | Lukas Forss | 2004 | Upsala IF | 9.25 | | |
2 | Edvin Gustafsson | 2004 | Upsala IF | 9.56 | | |
3 | Max Lind | 2004 | Turebergs FK | 9.77 | | |
4 | Gustav Andren | 2004 | Upsala IF | 9.95 | | |
5 | Albin Klingsmo | 2004 | IK Stål | 9.95 | | |
6 | Joel Åhlin | 2004 | Turebergs FK | 10.39 | | |
7 | Viktor Lundqvist | 2004 | Upsala IF | 10.68 | | |
| Axel Ortsäter | 2004 | Upsala IF | | | Ej start |
P11 + P10 600 m Final | 13/6 15:45 |
| | | | | | |
1 | Izak Warma | 2004 | IK Norrköping FI | 1:52.45 | P11 | |
2 | Rasmus Håkanson | 2005 | Upsala IF | 2:10.39 | P10 | |
3 | Lukas Forss | 2004 | Upsala IF | 2:13.40 | P11 | |
4 | Edvin Gustafsson | 2004 | Upsala IF | 2:16.16 | P11 | |
5 | Lee Annerstedt | 2004 | Upsala IF | 2:17.69 | P11 | |
6 | Axel Bagge | 2005 | Upsala IF | 2:19.48 | P10 | |
7 | Oliver Vesterlund | 2005 | IK Norrköping FI | 2:19.52 | P10 | |
8 | Elias Sadek | 2005 | Gefle IF | 2:19.58 | P10 | |
| Axel Ortsäter | 2004 | Upsala IF | Ej start | P11 | |
P 11 Höjd Final | 13/6 14:45 |
| | | | | | |
1 | Izak Warma | 2004 | IK Norrköping FI | 1.30 |
2 | Edvin Gustafsson | 2004 | Upsala IF | 1.27 |
3 | Gustav Andren | 2004 | Upsala IF | 1.18 |
4 | Viktor Lundqvist | 2004 | Upsala IF | 1.15 |
5 | Jacob Nordqvist | 2004 | Upsala IF | 1.00 |
P 11 Höjd Final |
0.95 |
1.00 |
1.05 |
1.10 |
1.15 |
1.18 |
1.21 |
1.24 |
1.27 |
1.30 |
1.34 |
Edvin Gustafsson |
o |
o |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xxx |
Gustav Andren |
o |
o |
o |
xo |
xo |
xxo |
xx- |
Izak Warma |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xxx |
Jacob Nordqvist |
o |
xxo |
xxx |
Viktor Lundqvist |
o |
o |
o |
o |
o |
xxx |
P 11 Längd Final | 13/6 09:30 |
| | | | | | |
1 | Izak Warma | 2004 | IK Norrköping FI | 3.98 | | | |
2 | Albin Klingsmo | 2004 | IK Stål | 3.95 | | | |
3 | Max Lind | 2004 | Turebergs FK | 3.73 | | | |
4 | Joel Åhlin | 2004 | Turebergs FK | 3.70 | | | |
5 | Lukas Forss | 2004 | Upsala IF | 3.66 | | | |
6 | Edvin Gustafsson | 2004 | Upsala IF | 3.61 | | | |
7 | Gustav Andren | 2004 | Upsala IF | 3.51 | | | |
8 | Axel Ortsäter | 2004 | Upsala IF | 3.24 | | | |
9 | Lee Annerstedt | 2004 | Upsala IF | 3.21 | | | |
10 | David Axelsson | 2004 | Upsala IF | 2.91 | | | |
11 | Jacob Nordqvist | 2004 | Upsala IF | 2.64 | | | |
P 11 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Albin Klingsmo |
3.52 |
|
3.95 |
|
3.61 |
|
x |
|
|
|
|
|
Axel Ortsäter |
2.85 |
|
3.24 |
|
3.15 |
|
2.99 |
|
|
|
|
|
David Axelsson |
2.11 |
|
2.91 |
|
2.70 |
|
1.78 |
|
|
|
|
|
Edvin Gustafsson |
3.61 |
|
3.52 |
|
3.56 |
|
x |
|
|
|
|
|
Gustav Andren |
3.51 |
|
3.28 |
|
3.18 |
|
3.37 |
|
|
|
|
|
Izak Warma |
3.98 |
|
3.91 |
|
3.90 |
|
3.95 |
|
|
|
|
|
Jacob Nordqvist |
2.57 |
|
2.43 |
|
2.64 |
|
2.55 |
|
|
|
|
|
Joel Åhlin |
3.70 |
|
3.44 |
|
3.47 |
|
3.49 |
|
|
|
|
|
Lee Annerstedt |
3.03 |
|
2.93 |
|
3.15 |
|
3.21 |
|
|
|
|
|
Lukas Forss |
3.66 |
|
3.52 |
|
3.43 |
|
3.30 |
|
|
|
|
|
Max Lind |
3.60 |
|
3.72 |
|
3.67 |
|
3.73 |
|
|
|
|
|
P 11 Kula Final | 13/6 10:40 |
| | | | | | |
1 | Albin Klingsmo | 2004 | IK Stål | 7.86 | |
2 | David Axelsson | 2004 | Upsala IF | 7.57 | |
3 | Max Lind | 2004 | Turebergs FK | 7.36 | |
4 | Linus Axelsson | 2004 | Upsala IF | 7.00 | |
5 | Tor Sjölander | 2004 | Upsala IF | 6.76 | |
6 | Gustav Andren | 2004 | Upsala IF | 6.44 | |
7 | Lee Annerstedt | 2004 | Upsala IF | 6.28 | |
8 | Edvin Gustafsson | 2004 | Upsala IF | 6.09 | |
9 | Joel Åhlin | 2004 | Turebergs FK | 5.53 | |
10 | Jacob Nordqvist | 2004 | Upsala IF | 5.05 | |
P 11 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Albin Klingsmo |
7.86 |
|
6.98 |
|
6.96 |
|
7.25 |
|
|
|
|
|
David Axelsson |
7.57 |
|
7.18 |
|
x |
|
6.98 |
|
|
|
|
|
Edvin Gustafsson |
5.91 |
|
6.09 |
|
5.66 |
|
5.68 |
|
|
|
|
|
Gustav Andren |
6.44 |
|
5.89 |
|
5.84 |
|
5.57 |
|
|
|
|
|
Jacob Nordqvist |
5.02 |
|
4.93 |
|
5.05 |
|
4.98 |
|
|
|
|
|
Joel Åhlin |
x |
|
5.48 |
|
5.53 |
|
5.48 |
|
|
|
|
|
Lee Annerstedt |
6.07 |
|
5.25 |
|
5.85 |
|
6.28 |
|
|
|
|
|
Linus Axelsson |
7.00 |
|
6.78 |
|
5.96 |
|
6.88 |
|
|
|
|
|
Max Lind |
7.36 |
|
x |
|
7.10 |
|
6.49 |
|
|
|
|
|
Tor Sjölander |
6.76 |
|
x |
|
6.40 |
|
x |
|
|
|
|
|
P 10 60 m Final | 13/6 13:35 |
| | | | Vind: +0.1 | | |
1 | Linus Jönsson | 2005 | IK Norrköping FI | 9.37 | | |
2 | Elias Sadek | 2005 | Gefle IF | 9.51 | | |
3 | Oliver Vesterlund | 2005 | IK Norrköping FI | 9.88 | | |
4 | Joel Modin | 2005 | Upsala IF | 10.02 | | |
5 | Lukas Svensson | 2005 | Väsby IK | 10.10 | | |
6 | Rasmus Håkanson | 2005 | Upsala IF | 10.39 | | |
7 | Axel Bagge | 2005 | Upsala IF | 10.41 | | |
P 10 Längd Final | 13/6 11:20 |
| | | | | | |
1 | Linus Jönsson | 2005 | IK Norrköping FI | 3.87 | | |
2 | Oliver Vesterlund | 2005 | IK Norrköping FI | 3.76 | | |
3 | Elias Sadek | 2005 | Gefle IF | 3.69 | | |
4 | Lukas Svensson | 2005 | Väsby IK | 3.58 | | |
5 | Rasmus Håkanson | 2005 | Upsala IF | 3.48 | | |
6 | Joel Modin | 2005 | Upsala IF | 3.39 | | |
7 | Axel Bagge | 2005 | Upsala IF | 3.28 | | |
P 10 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Axel Bagge |
3.21 |
|
3.28 |
|
3.26 |
|
3.12 |
|
|
|
|
|
Joel Modin |
3.15 |
|
3.39 |
|
3.26 |
|
3.23 |
|
|
|
|
|
Linus Jönsson |
3.81 |
|
3.87 |
|
3.80 |
|
3.77 |
|
|
|
|
|
Lukas Svensson |
3.50 |
|
3.52 |
|
3.44 |
|
3.58 |
|
|
|
|
|
Oliver Vesterlund |
- |
|
3.76 |
|
3.73 |
|
3.68 |
|
|
|
|
|
Rasmus Håkanson |
3.45 |
|
3.33 |
|
3.48 |
|
3.36 |
|
|
|
|
|
Elias Sadek |
3.69 |
|
3.51 |
|
3.49 |
|
3.61 |
|
|
|
|
|
P 10 Kula Final | 13/6 13:45 |
| | | | | | |
1 | Axel Bagge | 2005 | Upsala IF | 7.01 | |
2 | Lukas Svensson | 2005 | Väsby IK | 6.90 | |
3 | Oliver Vesterlund | 2005 | IK Norrköping FI | 6.50 | |
4 | Rasmus Håkanson | 2005 | Upsala IF | 6.44 | |
5 | Joel Modin | 2005 | Upsala IF | 6.41 | |
6 | Linus Jönsson | 2005 | IK Norrköping FI | 6.01 | |
P 10 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Axel Bagge |
6.49 |
|
6.69 |
|
6.04 |
|
7.01 |
|
|
|
|
|
Joel Modin |
6.13 |
|
5.04 |
|
6.41 |
|
6.28 |
|
|
|
|
|
Linus Jönsson |
5.98 |
|
6.01 |
|
5.73 |
|
5.43 |
|
|
|
|
|
Lukas Svensson |
6.19 |
|
6.63 |
|
6.66 |
|
6.90 |
|
|
|
|
|
Oliver Vesterlund |
6.32 |
|
6.50 |
|
5.75 |
|
5.87 |
|
|
|
|
|
Rasmus Håkanson |
6.37 |
|
6.44 |
|
5.86 |
|
x |
|
|
|
|
|
P 9 60 m Försök | 13/6 13:20 |
Heat 1
| | | | Vind: +0.5 | | |
1 | Elias Häggblom | 2006 | Upsala IF | 10.08 | Q | |
2 | Jacob Åhlin | 2006 | Turebergs FK | 10.18 | Q | |
3 | Elmer Wide | 2006 | Upsala IF | 10.31 | q | |
4 | Theo Söderlund | 2006 | Alunda SK | 10.78 | q | |
5 | Joel Jansson | 2008 | Östhammar FI | 11.63 | | |
Heat 2
| | | | Vind: +2.6 | | |
1 | Ville Schöllin | 2006 | IK Norrköping FI | 9.94 | Q | |
2 | Elias Celsing Ljung | 2006 | Upsala IF | 10.25 | Q | |
3 | Hugo Klingsmo | 2007 | IK Stål | 10.54 | q | |
4 | Erik Hagman | 2006 | Väsby IK | 10.78 | q | |
5 | Gustav Frenne | 2006 | Upsala IF | 11.28 | | |
| | | | Vind: -0.1 | | |
1 | Ville Schöllin | 2006 | IK Norrköping FI | 10.09 | | |
2 | Elias Häggblom | 2006 | Upsala IF | 10.11 | | |
3 | Jacob Åhlin | 2006 | Turebergs FK | 10.16 | | |
4 | Elias Celsing Ljung | 2006 | Upsala IF | 10.43 | | |
5 | Elmer Wide | 2006 | Upsala IF | 10.51 | | |
6 | Theo Söderlund | 2006 | Alunda SK | 10.89 | | |
7 | Erik Hagman | 2006 | Väsby IK | 10.90 | | |
8 | Hugo Klingsmo | 2007 | IK Stål | 10.96 | | |
P 9 Längd Final | 13/6 15:45 |
| | | | | | |
1 | Ville Schöllin | 2006 | IK Norrköping FI | 3.66 | | |
2 | Elias Häggblom | 2006 | Upsala IF | 3.63 | | |
3 | Jacob Åhlin | 2006 | Turebergs FK | 3.35 | | |
4 | Elmer Wide | 2006 | Upsala IF | 3.09 | | |
5 | Erik Hagman | 2006 | Väsby IK | 3.01 | | |
6 | Hugo Klingsmo | 2007 | IK Stål | 2.97 | | |
7 | Theo Söderlund | 2006 | Alunda SK | 2.90 | | |
8 | Elias Celsing Ljung | 2006 | Upsala IF | 2.83 | | |
9 | Erik Wickström | 2007 | Upsala IF | 2.59 | | |
10 | Joel Jansson | 2008 | Östhammar FI | 2.57 | | |
11 | Gustav Frenne | 2006 | Upsala IF | 2.52 | | |
P 9 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Elias Celsing Ljung |
2.69 |
|
2.83 |
|
2.57 |
|
2.71 |
|
|
|
|
|
Elias Häggblom |
3.24 |
|
x |
|
3.61 |
|
3.63 |
|
|
|
|
|
Erik Hagman |
2.59 |
|
2.81 |
|
2.43 |
|
3.01 |
|
|
|
|
|
Erik Wickström |
2.55 |
|
2.59 |
|
2.38 |
|
2.32 |
|
|
|
|
|
Gustav Frenne |
2.45 |
|
2.52 |
|
2.37 |
|
2.41 |
|
|
|
|
|
Hugo Klingsmo |
2.94 |
|
2.84 |
|
2.23 |
|
2.97 |
|
|
|
|
|
Jacob Åhlin |
3.35 |
|
3.30 |
|
3.22 |
|
x |
|
|
|
|
|
Joel Jansson |
2.57 |
|
2.49 |
|
2.48 |
|
2.48 |
|
|
|
|
|
Theo Söderlund |
2.90 |
|
2.68 |
|
2.79 |
|
2.90 |
|
|
|
|
|
Ville Schöllin |
3.58 |
|
3.46 |
|
3.40 |
|
3.66 |
|
|
|
|
|
Elmer Wide |
3.01 |
|
2.97 |
|
2.65 |
|
3.09 |
|
|
|
|
|
| | | | | | |
1 | Jacob Åhlin | 2006 | Turebergs FK | 6.33 | |
2 | Theo Söderlund | 2006 | Alunda SK | 5.55 | |
3 | Elias Häggblom | 2006 | Upsala IF | 5.49 | |
4 | Erik Hagman | 2006 | Väsby IK | 4.92 | |
5 | Elias Celsing Ljung | 2006 | Upsala IF | 4.83 | |
6 | Elmer Wide | 2006 | Upsala IF | 4.80 | |
7 | Gustav Frenne | 2006 | Upsala IF | 4.33 | |
8 | Erik Wickström | 2007 | Upsala IF | 4.17 | |
9 | Joel Jansson | 2008 | Östhammar FI | 3.47 | |
P 9 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Elias Celsing Ljung |
4.83 |
|
4.75 |
|
4.54 |
|
x |
|
|
|
|
|
Elias Häggblom |
4.75 |
|
x |
|
5.49 |
|
x |
|
|
|
|
|
Elmer Wide |
3.91 |
|
4.64 |
|
4.80 |
|
x |
|
|
|
|
|
Erik Hagman |
4.56 |
|
4.39 |
|
4.92 |
|
4.81 |
|
|
|
|
|
Erik Wickström |
4.17 |
|
4.04 |
|
x |
|
4.00 |
|
|
|
|
|
Gustav Frenne |
x |
|
4.33 |
|
4.08 |
|
3.88 |
|
|
|
|
|
Jacob Åhlin |
5.74 |
|
6.33 |
|
5.97 |
|
x |
|
|
|
|
|
Joel Jansson |
3.46 |
|
3.11 |
|
3.47 |
|
- |
|
|
|
|
|
Theo Söderlund |
5.53 |
|
5.27 |
|
5.55 |
|
5.00 |
|
|
|
|
|
KS 100 m Försök | 13/6 10:30 |
Heat 1
| | | | Vind: +0.2 | | |
1 | Hanna Axelsson | 1999 | Upsala IF | 12.60 | Q | |
2 | Amanda Sundstedt | 1997 | Västerås FK | 12.82 | Q | |
3 | Caroline Jansson | 1994 | Örbyhus IF | 13.82 | q | |
4 | Hanna Malmström | 1980 | Upsala IF | 14.83 | | |
5 | Carin Thornander | 1963 | Upsala IF | 15.74 | | |
Heat 2
| | | | Vind: +0.9 | | |
1 | Klara Helander | 1995 | Upsala IF | 12.60 | Q | |
2 | Linda Frödin Glad | 1993 | Turebergs FK | 12.74 | Q | |
3 | Camilla Söderlund | 1997 | Västerås FK | 13.48 | q | |
4 | Amanda Jansson | 1996 | Örbyhus IF | 13.54 | q | |
5 | Ellen Pettersson | 1997 | Örbyhus IF | 13.64 | q | |
| | | | Vind: -0.9 | | |
1 | Klara Helander | 1995 | Upsala IF | 12.50 | | DM: 1 |
2 | Hanna Axelsson | 1999 | Upsala IF | 12.69 | | DM: 2 |
3 | Linda Frödin Glad | 1993 | Turebergs FK | 12.71 | | |
4 | Amanda Sundstedt | 1997 | Västerås FK | 12.81 | | |
5 | Camilla Söderlund | 1997 | Västerås FK | 13.61 | | |
6 | Amanda Jansson | 1996 | Örbyhus IF | 13.76 | | DM: 3 |
7 | Caroline Jansson | 1994 | Örbyhus IF | 13.84 | | |
| Ellen Pettersson | 1997 | Örbyhus IF | | | Ej start |
| | | | | | |
1 | Ida Ekroth | 1996 | Upsala IF | 60.72 | | |
2 | My Nygren | 1996 | Upsala IF | 62.66 | | |
KS + F17 1 500 m Final | 13/6 16:10 |
| | | | | | |
1 | Isabella Andersson | 1997 | Turebergs FK | 4:43.62 | KS | |
2 | Matilda Lundmark | 1990 | Gefle IF | 5:13.34 | KS | |
3 | Frida Ahlund | 1999 | Upsala IF | 5:22.46 | F17 | |
KS 3 000 m hinder Final | 13/6 17:25 |
| | | | | | |
1 | Emma Jansson | 1991 | Hässelby SK | 11:09.86 | | |
2 | Linnea Samuelsson | 2001 | IK Norrköping FI | 13:59.91 | | |
| | | | | | |
1 | Ida Thunberg | 1999 | IK Stål | 5.81 | +0.9 |
2 | Klara Helander | 1995 | Upsala IF | 5.46 | +0.1 |
3 | Emelie Hammarström | 1998 | Falu IK | 5.43 | +0.9 |
4 | Hanna Axelsson | 1999 | Upsala IF | 5.12 | +0.1 |
5 | Levina Ahlgren | 1998 | Upsala IF | 4.94 | +0.6 | 4.86 |
6 | Amanda Seger | 1998 | Gefle IF | 4.94 | +1.3 | 3.74 |
7 | Moa Nykvist | 1998 | Gefle IF | 4.93 | -0.4 |
8 | Klara Pedersen | 1997 | Upsala IF | 4.83 | -0.3 |
9 | Maria Lindeberg | 1998 | Upsala IF | 4.82 | -0.8 |
10 | Sara Ezra | 1997 | Upsala IF | 4.76 | +0.2 |
11 | Ellen Pettersson | 1997 | Örbyhus IF | 4.73 | +1.3 |
12 | Elin Sköld | 1999 | IK Norrköping FI | 4.66 | -0.1 |
13 | Claudia Spanier | 1998 | Upsala IF | 4.58 | -0.4 |
14 | Nora Jansson | 1998 | Upsala IF | 4.20 | -1.3 |
15 | Joline Jansson | 1996 | Östhammar FI | 3.99 | +1.9 |
16 | Hedvig Engström Kindmark | 1997 | Upsala IF | 2.80 | +0.2 |
| Johanna Hedberg | 1991 | Söderhamns IF | x | |
| Matilde Andersson | 1996 | Upsala IF | x | |
KS Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Amanda Seger |
x |
|
4.94 |
+1.3 |
3.74 |
+0.3 |
3.73 |
+0.3 |
x |
|
x |
|
Claudia Spanier |
3.25 |
+0.4 |
4.51 |
-1.1 |
4.58 |
-0.4 |
|
|
|
|
|
|
Elin Sköld |
4.23 |
-0.1 |
4.13 |
-0.2 |
4.66 |
-0.1 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Pettersson |
4.64 |
+0.0 |
4.73 |
+1.3 |
4.61 |
-1.9 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Hammarström |
5.43 |
+0.9 |
x |
|
3.09 |
-0.5 |
5.15 |
+1.6 |
5.27 |
-1.3 |
x |
|
Hanna Axelsson |
4.98 |
-1.4 |
5.05 |
+0.1 |
5.09 |
-0.9 |
5.12 |
+0.1 |
5.00 |
-1.1 |
4.44 |
-0.6 |
Hedvig Engström Kindmark |
x |
|
2.80 |
+0.2 |
x |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Thunberg |
5.81 |
+0.9 |
x |
|
- |
|
x |
|
5.40 |
-1.9 |
- |
|
Johanna Hedberg |
x |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
Joline Jansson |
x |
|
3.99 |
+1.9 |
x |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Helander |
5.46 |
+0.1 |
5.22 |
-0.5 |
x |
|
x |
|
x |
|
x |
|
Levina Ahlgren |
4.94 |
+0.6 |
2.85 |
-0.4 |
4.33 |
-1.6 |
4.73 |
+0.0 |
4.86 |
+0.4 |
4.84 |
-2.1 |
Maria Lindeberg |
4.82 |
-0.8 |
3.42 |
+1.9 |
4.81 |
+0.1 |
|
|
|
|
|
|
Matilde Andersson |
x |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Nykvist |
3.67 |
-0.9 |
4.91 |
-1.3 |
4.93 |
-0.4 |
3.51 |
-0.6 |
- |
|
- |
|
Nora Jansson |
4.20 |
-1.3 |
4.09 |
-0.3 |
4.02 |
-1.6 |
|
|
|
|
|
|
Sara Ezra |
4.60 |
+0.6 |
4.74 |
+0.4 |
4.76 |
+0.2 |
|
|
|
|
|
|
Klara Pedersen |
4.46 |
+1.6 |
4.36 |
-0.8 |
4.83 |
-0.3 |
4.48 |
-0.2 |
x |
|
- |
|
K50 Längd Final | 13/6 16:30 |
| | | | | | |
1 | Carin Thornander | 1963 | Upsala IF | 4.19 | +1.9 |
Avgjordes gemensamt med KS Längd.
K50 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Carin Thornander |
3.84 |
-1.7 |
3.99 |
+0.0 |
3.82 |
+1.2 |
x |
|
4.19 |
+1.9 |
- |
|
| | | | | | |
1 | Linnea Jönsson | 1995 | Upsala IF | 11.73 | |
2 | Victoria Engström Kindmark | 1997 | Upsala IF | 11.36 | |
3 | Kajsa Wennberg | 1996 | Upsala IF | 9.90 | |
4 | Amanda Engman | 1997 | Upsala IF | 9.16 | |
5 | Sara Ezra | 1997 | Upsala IF | 8.87 | |
6 | Carin Thornander | 1963 | Upsala IF | 7.41 | |
KS Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Amanda Engman |
8.84 |
|
9.16 |
|
8.62 |
|
8.40 |
|
8.78 |
|
8.36 |
|
Carin Thornander |
7.16 |
|
6.84 |
|
7.41 |
|
6.70 |
|
- |
|
- |
|
Kajsa Wennberg |
9.64 |
|
9.90 |
|
9.42 |
|
9.61 |
|
9.76 |
|
x |
|
Linnea Jönsson |
11.23 |
|
x |
|
11.16 |
|
x |
|
11.24 |
|
11.73 |
|
Sara Ezra |
8.65 |
|
8.87 |
|
8.64 |
|
- |
|
- |
|
- |
|
Victoria Engström Kindmark |
11.02 |
|
11.36 |
|
x |
|
x |
|
11.21 |
|
x |
|
KS Diskus Final | 13/6 11:35 |
| | | | | | |
1 | Lydia Sundin | 1994 | IFK Mora Friidrottsklubb | 45.73 | |
2 | Lena Björk | 1976 | IFK Lidingö | 40.13 | |
3 | Ellen Pettersson | 1997 | Örbyhus IF | 37.36 | |
4 | Victoria Engström Kindmark | 1997 | Upsala IF | 35.04 | |
5 | Linnea Jönsson | 1995 | Upsala IF | 34.89 | |
6 | Ida Ekroth | 1996 | Upsala IF | 21.42 | |
7 | Hedvig Engström Kindmark | 1997 | Upsala IF | 16.90 | |
8 | Klara Pedersen | 1997 | Upsala IF | 16.87 | |
KS Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Ellen Pettersson |
35.41 |
|
37.00 |
|
x |
|
35.70 |
|
37.36 |
|
x |
|
Hedvig Engström Kindmark |
15.32 |
|
16.90 |
|
x |
|
15.12 |
|
16.22 |
|
16.57 |
|
Ida Ekroth |
17.23 |
|
19.72 |
|
21.42 |
|
19.99 |
|
x |
|
x |
|
Lena Björk |
38.98 |
|
40.13 |
|
x |
|
x |
|
x |
|
x |
|
Linnea Jönsson |
31.24 |
|
30.41 |
|
29.57 |
|
34.89 |
|
x |
|
x |
|
Lydia Sundin |
45.73 |
|
43.46 |
|
42.64 |
|
43.64 |
|
43.83 |
|
43.51 |
|
Victoria Engström Kindmark |
x |
|
x |
|
32.91 |
|
33.64 |
|
35.04 |
|
34.18 |
|
Klara Pedersen |
x |
|
15.00 |
|
16.87 |
|
x |
|
x |
|
16.58 |
|
F 17 100 m Försök | 13/6 10:10 |
Heat 1
| | | | Vind: -0.8 | | |
1 | Amie Jammeh | 1999 | Upsala IF | 13.16 | Q | |
2 | Claudia Spanier | 1998 | Upsala IF | 13.53 | Q | |
3 | Vilma Åkerman | 1999 | Gefle IF | 13.60 | q | |
4 | Elin Sköld | 1999 | IK Norrköping FI | 14.16 | | |
5 | Josefin Möller | 1999 | Gefle IF | 14.28 | | |
Heat 2
| | | | Vind: -0.6 | | |
1 | Mina Karlsson | 1999 | Upsala IF | 12.87 | Q | |
2 | Sofia Södergårdh | 1999 | IF Åland | 13.26 | Q | |
3 | Levina Ahlgren | 1998 | Upsala IF | 13.38 | q | |
4 | Nora Jansson | 1998 | Upsala IF | 13.99 | q | |
5 | Maria Lindeberg | 1998 | Upsala IF | 14.00 | q | |
F 17 100 m Final | 13/6 11:20 |
| | | | Vind: -0.2 | | |
1 | Mina Karlsson | 1999 | Upsala IF | 12.94 | | |
2 | Amie Jammeh | 1999 | Upsala IF | 13.12 | | |
3 | Sofia Södergårdh | 1999 | IF Åland | 13.30 | | |
4 | Levina Ahlgren | 1998 | Upsala IF | 13.31 | | |
5 | Claudia Spanier | 1998 | Upsala IF | 13.37 | | |
6 | Vilma Åkerman | 1999 | Gefle IF | 13.49 | | |
| Maria Lindeberg | 1998 | Upsala IF | | | Ej start |
| Nora Jansson | 1998 | Upsala IF | | | Ej start |
F 17 Diskus Final | 13/6 11:35 |
| | | | | | |
1 | Ida Stenbäck | 1999 | SK Bore | 36.09 | |
2 | Emelie Gerdsdorff | 1999 | Timrå AIF - Friidrott | 26.94 | |
3 | Nora Jansson | 1998 | Upsala IF | 25.30 | |
4 | Marianna Dinopoulos | 1999 | Upsala IF | 22.56 | |
5 | Maria Lindeberg | 1998 | Upsala IF | 21.95 | |
F 17 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Emelie Gerdsdorff |
x |
|
x |
|
x |
|
26.94 |
|
x |
|
x |
|
Ida Stenbäck |
x |
|
31.56 |
|
33.75 |
|
36.09 |
|
34.80 |
|
32.12 |
|
Maria Lindeberg |
20.20 |
|
19.50 |
|
19.81 |
|
21.15 |
|
21.95 |
|
21.31 |
|
Marianna Dinopoulos |
19.48 |
|
x |
|
x |
|
22.50 |
|
22.30 |
|
22.56 |
|
Nora Jansson |
x |
|
x |
|
19.92 |
|
x |
|
x |
|
25.30 |
|
F 15 300 m Final | 13/6 16:35 |
| | | | | | |
1 | Gabriella Holmström | 2000 | Upsala IF | 43.33 | | |
2 | Marie Ebbestad | 2000 | Upsala IF | 44.13 | | |
3 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta IK | 46.41 | | |
4 | Ebba Brunvall | 2002 | Upsala IF | 47.48 | | |
5 | Linnea Westerberg | 2001 | Bålsta IK | 49.91 | | |
F 15 Stav Final | 13/6 11:50 |
| | | | | | |
1 | Frida Thornander | 2002 | Upsala IF | 220 |
2 | Katrin Carlsson | 2001 | Upsala IF | 200 |
F 15 Stav Final |
160 |
170 |
180 |
190 |
200 |
205 |
210 |
215 |
220 |
225 |
Frida Thornander |
- |
- |
o |
- |
o |
- |
o |
xo |
o |
xxx |
Katrin Carlsson |
xo |
o |
o |
xo |
xo |
xxx |
F 15 Diskus Final | 13/6 16:10 |
| | | | | | |
1 | Caisa-Marie Lindfors | 2000 | Upsala IF | 31.54 | |
2 | Matilda Jönsson | 2001 | IK Norrköping FI | 26.73 | |
3 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta IK | 24.20 | |
4 | Adina Renlund | 2001 | IF Åland | 24.00 | |
5 | Lovisa Thim | 2001 | Upsala IF | 21.64 | |
6 | Linnea Westerberg | 2001 | Bålsta IK | 21.35 | |
F 15 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Adina Renlund |
x |
|
20.41 |
|
21.72 |
|
24.00 |
|
x |
|
x |
|
Caisa-Marie Lindfors |
x |
|
x |
|
31.39 |
|
31.03 |
|
x |
|
31.54 |
|
Linnea Westerberg |
19.09 |
|
19.06 |
|
20.31 |
|
21.35 |
|
- |
|
- |
|
Lovisa Thim |
20.01 |
|
18.41 |
|
20.73 |
|
21.64 |
|
21.46 |
|
20.76 |
|
Matilda Jönsson |
24.55 |
|
26.73 |
|
x |
|
x |
|
20.99 |
|
x |
|
Walda Jonsson |
x |
|
x |
|
23.05 |
|
24.20 |
|
- |
|
- |
|
F 13 60 m Försök | 13/6 09:55 |
Heat 1
| | | | Vind: ? | | |
1 | Lina Arousell | 2002 | Iggesunds SK | 8.66 | Q | |
2 | Ebba Lindblom | 2002 | Alunda SK | 8.98 | Q | |
3 | Eleonora Von Wetter-Rosenthal | 2002 | IF Åland | 9.09 | q | |
4 | Nora Axelsson | 2002 | Upsala IF | 9.61 | q | |
5 | Frida Thornander | 2002 | Upsala IF | 9.80 | | |
6 | Klara Ygeby | 2002 | Upsala IF | 10.25 | | |
7 | Ebba Fock | 2002 | Upsala IF | 10.54 | | |
| Tyra Johansson | 2002 | Bålsta IK | | | Ej start |
Heat 2
| | | | Vind: -1.4 | | |
1 | Liv Andersson | 2002 | Rånäs 4H | 8.79 | Q | |
2 | Elsa Andersson | 2002 | IF Åland | 8.80 | Q | |
3 | Ebba Brunvall | 2002 | Upsala IF | 9.02 | q | |
4 | Elin Ekstrand | 2002 | Rånäs 4H | 9.36 | q | |
5 | Sofia Westergren Bromark | 2002 | Örbyhus IF | 9.64 | | |
6 | Andrea Åstrand | 2002 | Upsala IF | 9.86 | | |
7 | Emma Wickström | 2002 | Upsala IF | 10.43 | | |
F 13 60 m Final | 13/6 11:00 |
| | | | Vind: +0.7 | | |
1 | Lina Arousell | 2002 | Iggesunds SK | 8.62 | | |
2 | Ebba Lindblom | 2002 | Alunda SK | 8.67 | | |
3 | Liv Andersson | 2002 | Rånäs 4H | 8.68 | | |
4 | Elsa Andersson | 2002 | IF Åland | 8.75 | | |
5 | Ebba Brunvall | 2002 | Upsala IF | 8.96 | | |
6 | Eleonora Von Wetter-Rosenthal | 2002 | IF Åland | 9.07 | | |
7 | Elin Ekstrand | 2002 | Rånäs 4H | 9.35 | | |
8 | Nora Axelsson | 2002 | Upsala IF | 9.47 | | |
F13 + F12 600 m Final | 13/6 15:15 |
| | | | | | |
1 | Anni Nylund | 2002 | IF Åland | 1:53.84 | F13 | |
2 | Nora Axelsson | 2002 | Upsala IF | 1:57.10 | F13 | |
3 | Eleonora Von Wetter-Rosenthal | 2002 | IF Åland | 1:58.16 | F13 | |
4 | Klara Ygeby | 2002 | Upsala IF | 2:01.88 | F13 | |
5 | Frida Johansson | 2003 | Upsala IF | 2:14.83 | F12 | |
6 | Andrea Åstrand | 2002 | Upsala IF | 2:16.93 | F13 | |
7 | Elin Abrahamsson | 2003 | Upsala IF | 2:16.96 | F12 | |
8 | Linn Widfeldt | 2003 | IK Norrköping FI | 2:18.57 | F12 | |
9 | Ebba Fock | 2002 | Upsala IF | 2:22.77 | F13 | |
10 | Amanda Holmström | 2002 | Bålsta IK | 2:45.96 | F13 | |
| Elsa Andersson | 2002 | IF Åland | Ej start | F13 | |
F 13 60 mh Final | 13/6 14:10 |
| | | | Vind: -0.8 | | |
1 | Lina Arousell | 2002 | Iggesunds SK | 10.14 | | |
2 | Liv Andersson | 2002 | Rånäs 4H | 10.64 | | |
3 | Anni Nylund | 2002 | IF Åland | 10.74 | | |
4 | Ebba Brunvall | 2002 | Upsala IF | 11.33 | | |
5 | Ebba Lindblom | 2002 | Alunda SK | 11.58 | | |
6 | Sofia Westergren Bromark | 2002 | Örbyhus IF | 14.37 | | |
| Frida Thornander | 2002 | Upsala IF | | | Ej start |
F 13 Höjd Final | 13/6 10:20 |
| | | | | | |
1 | Ebba Lindblom | 2002 | Alunda SK | 1.40 |
2 | Frida Thornander | 2002 | Upsala IF | 1.37 |
3 | Olivia Hallsten | 2002 | Rånäs 4H | 1.28 |
4 | Amanda Holmström | 2002 | Bålsta IK | 1.20 |
5 | Sofia Westergren Bromark | 2002 | Örbyhus IF | 1.15 |
F 13 Höjd Final |
1.00 |
1.05 |
1.10 |
1.15 |
1.20 |
1.25 |
1.28 |
1.31 |
1.34 |
1.37 |
1.40 |
1.49 |
Amanda Holmström |
- |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
Ebba Lindblom |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
xo |
o |
o |
o |
xo |
x-- |
Frida Thornander |
o |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
Olivia Hallsten |
- |
- |
o |
o |
xo |
o |
xo |
xxx |
Sofia Westergren Bromark |
- |
o |
x |
o |
xxx |
F 13 Längd Final | 13/6 14:25 |
| | | | | | |
1 | Lina Arousell | 2002 | Iggesunds SK | 4.67 | -0,9 | |
2 | Ebba Lindblom | 2002 | Alunda SK | 4.56 | -0,4 | |
3 | Elsa Andersson | 2002 | IF Åland | 4.47 | -1,5 | |
4 | Ebba Brunvall | 2002 | Upsala IF | 4.25 | +0,6 | |
5 | Elin Ekstrand | 2002 | Rånäs 4H | 4.24 | +2,0 | 4.11 +0,2 |
6 | Liv Andersson | 2002 | Rånäs 4H | 4.23 | +1,4 | |
7 | Sofia Westergren Bromark | 2002 | Örbyhus IF | 4.09 | +0,8 | |
8 | Amanda Holmström | 2002 | Bålsta IK | 3.60 | +1,2 | |
9 | Andrea Åstrand | 2002 | Upsala IF | 3.56 | +2,0 | 3.47 -2,2 |
10 | Emma Wickström | 2002 | Upsala IF | 3.33 | -1,4 | |
11 | Ebba Fock | 2002 | Upsala IF | 3.20 | +0,0 | |
F 13 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Amanda Holmström |
3.29 |
+2,2 |
3.47 |
-0.1 |
3.49 |
+3,0 |
3.60 |
+1,2 |
|
|
|
|
Andrea Åstrand |
x |
|
3.47 |
-2,2 |
3.56 |
+2,0 |
3.30 |
+0,8 |
|
|
|
|
Ebba Brunvall |
3.05 |
-2,0 |
2.87 |
+1,5 |
4.24 |
-0,2 |
4.25 |
+0,6 |
|
|
|
|
Ebba Fock |
3.20 |
+0,0 |
3.02 |
-0,1 |
3.16 |
+1,4 |
3.08 |
+0,0 |
|
|
|
|
Ebba Lindblom |
4.33 |
-0,3 |
2.50 |
+1,1 |
4.40 |
+2,6 |
4.56 |
-0,4 |
|
|
|
|
Elin Ekstrand |
4.04 |
-1,6 |
4.11 |
+0,2 |
4.04 |
+2,8 |
4.24 |
+2,0 |
|
|
|
|
Elsa Andersson |
4.47 |
-1,5 |
3.55 |
+1,1 |
3.34 |
+1,6 |
4.35 |
+0,0 |
|
|
|
|
Emma Wickström |
3.21 |
-1,5 |
3.33 |
-1,4 |
3.20 |
+1,3 |
3.15 |
+0,9 |
|
|
|
|
Lina Arousell |
4.58 |
+0,1 |
4.51 |
+1,4 |
4.67 |
-0,9 |
1.81 |
+0,3 |
|
|
|
|
Liv Andersson |
4.19 |
-2,8 |
4.20 |
+0,0 |
4.10 |
+2,3 |
4.23 |
+1,4 |
|
|
|
|
Sofia Westergren Bromark |
3.84 |
-1,4 |
3.93 |
-2,1 |
4.03 |
+0,8 |
4.09 |
+0,8 |
|
|
|
|
F 13 Kula Final | 13/6 16:35 |
| | | | | | |
1 | Lina Arousell | 2002 | Iggesunds SK | 10.88 | |
2 | Andrea Åstrand | 2002 | Upsala IF | 8.94 | |
3 | Olivia Hallsten | 2002 | Rånäs 4H | 8.92 | |
4 | Nora Axelsson | 2002 | Upsala IF | 8.76 | |
5 | Amanda Holmström | 2002 | Bålsta IK | 8.52 | |
6 | Ebba Lindblom | 2002 | Alunda SK | 7.89 | |
7 | Frida Thornander | 2002 | Upsala IF | 7.87 | |
8 | Tyra Johansson | 2002 | Bålsta IK | 7.77 | |
9 | Emma Wickström | 2002 | Upsala IF | 7.67 | |
10 | Klara Ygeby | 2002 | Upsala IF | 5.60 | |
11 | Ebba Fock | 2002 | Upsala IF | 5.08 | |
F 13 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Amanda Holmström |
8.27 |
|
x |
|
8.52 |
|
8.51 |
|
|
|
|
|
Andrea Åstrand |
8.94 |
|
8.25 |
|
8.90 |
|
8.75 |
|
|
|
|
|
Ebba Fock |
4.89 |
|
4.89 |
|
4.88 |
|
5.08 |
|
|
|
|
|
Ebba Lindblom |
7.41 |
|
7.33 |
|
7.89 |
|
7.65 |
|
|
|
|
|
Emma Wickström |
7.67 |
|
6.73 |
|
x |
|
7.43 |
|
|
|
|
|
Frida Thornander |
7.87 |
|
7.43 |
|
7.31 |
|
7.79 |
|
|
|
|
|
Klara Ygeby |
5.30 |
|
5.60 |
|
5.38 |
|
5.39 |
|
|
|
|
|
Lina Arousell |
10.17 |
|
10.44 |
|
10.88 |
|
10.39 |
|
|
|
|
|
Nora Axelsson |
7.49 |
|
8.76 |
|
8.29 |
|
7.71 |
|
|
|
|
|
Olivia Hallsten |
8.92 |
|
8.15 |
|
8.21 |
|
8.29 |
|
|
|
|
|
Tyra Johansson |
7.15 |
|
7.54 |
|
7.77 |
|
6.76 |
|
|
|
|
|
F 13 Diskus Final | 13/6 17:30 |
| | | | | | |
1 | Lina Arousell | 2002 | Iggesunds SK | 26.85 |
2 | Amanda Holmström | 2002 | Bålsta IK | 21.26 |
3 | Frida Thornander | 2002 | Upsala IF | 19.42 |
4 | Olivia Hallsten | 2002 | Rånäs 4H | 18.62 |
5 | Andrea Åstrand | 2002 | Upsala IF | 17.85 |
6 | Tyra Johansson | 2002 | Bålsta IK | 17.25 |
7 | Nora Axelsson | 2002 | Upsala IF | 16.77 |
8 | Ebba Brunvall | 2002 | Upsala IF | 12.17 |
F 13 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Amanda Holmström |
19.38 |
|
21.26 |
|
20.02 |
|
20.53 |
|
|
|
|
|
Andrea Åstrand |
15.31 |
|
x |
|
17.85 |
|
x |
|
|
|
|
|
Ebba Brunvall |
12.17 |
|
11.43 |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
Frida Thornander |
x |
|
x |
|
16.11 |
|
19.42 |
|
|
|
|
|
Lina Arousell |
21.96 |
|
26.85 |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
Nora Axelsson |
14.48 |
|
x |
|
x |
|
16.77 |
|
|
|
|
|
Olivia Hallsten |
14.74 |
|
x |
|
14.40 |
|
18.62 |
|
|
|
|
|
Tyra Johansson |
14.50 |
|
15.20 |
|
17.25 |
|
x |
|
|
|
|
|
F 12 60 m Final | 13/6 09:35 |
| | | | Vind: -0.5 | | |
1 | Elsa Jansson | 2003 | Upsala IF | 9.06 | | |
2 | Claudia Von Wetter-Rosenthal | 2003 | IF Åland | 9.73 | | |
3 | Elin Abrahamsson | 2003 | Upsala IF | 9.96 | | |
4 | Frida Johansson | 2003 | Upsala IF | 10.46 | | |
5 | Linn Widfeldt | 2003 | IK Norrköping FI | 11.11 | | |
F 12 60 mh Final | 13/6 14:05 |
| | | | Vind: -0.9 | | |
1 | Nova Ohlin | 2004 | IF Norrköping FI | 10.99 | | |
2 | Frida Johansson | 2003 | Upsala IF | 12.93 | | |
3 | Filippa Fransson | 2004 | IK Norrköping FI | 13.38 | | |
4 | Elin Abrahamsson | 2003 | Upsala IF | 13.39 | | |
F 12 Höjd Final | 13/6 10:20 |
| | | | | | |
1 | Elsa Jansson | 2003 | Upsala IF | 1.34 | | |
F 12 Höjd Final |
1.10 |
1.15 |
1.20 |
1.25 |
1.28 |
1.31 |
1.34 |
1.37 |
Elsa Jansson |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xxo |
x-- |
F 12 Längd Final | 13/6 12:20 |
| | | | | | |
1 | Elsa Jansson | 2003 | Upsala IF | 4.16 | +1.3 |
2 | Elin Abrahamsson | 2003 | Upsala IF | 3.59 | -0.8 |
3 | Frida Johansson | 2003 | Upsala IF | 3.49 | -1.6 |
4 | Claudia Von Wetter-Rosenthal | 2003 | IF Åland | 3.43 | +1.8 |
5 | Linn Widfeldt | 2003 | IK Norrköping FI | 2.72 | +0.4 | |
F 12 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Claudia Von Wetter-Rosenthal |
3.43 |
+1.8 |
3.25 |
-0.4 |
3.43 |
+1.8 |
3.35 |
+1.2 |
|
|
|
|
Elin Abrahamsson |
3.56 |
+0.1 |
3.58 |
+1.3 |
3.59 |
-0.9 |
3.59 |
-0.8 |
|
|
|
|
Elsa Jansson |
4.05 |
-1.8 |
4.16 |
+1.3 |
3.88 |
+0.8 |
4.12 |
+0.5 |
|
|
|
|
Frida Johansson |
3.24 |
-0.2 |
3.24 |
+2.7 |
3.43 |
+0.7 |
3.49 |
-1.6 |
|
|
|
|
Linn Widfeldt |
2.72 |
+0.6 |
2.68 |
-0.9 |
2.65 |
+0.9 |
2.72 |
+0.4 |
|
|
|
|
F 12 Kula Final | 13/6 16:35 |
| | | | | | |
1 | Claudia Von Wetter-Rosenthal | 2003 | IF Åland | 6.28 | |
2 | Elin Abrahamsson | 2003 | Upsala IF | 6.01 | |
3 | Linn Widfeldt | 2003 | IK Norrköping FI | 5.51 | |
F 12 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Claudia Von Wetter-Rosenthal |
6.21 |
|
6.20 |
|
6.01 |
|
6.28 |
|
|
|
|
|
Elin Abrahamsson |
5.60 |
|
5.48 |
|
5.80 |
|
6.01 |
|
|
|
|
|
Linn Widfeldt |
4.82 |
|
4.98 |
|
5.51 |
|
5.32 |
|
|
|
|
|
F 12 Diskus Final | 13/6 17:30 |
| | | | | | |
1 | Elsa Jansson | 2003 | Upsala IF | 15.71 |
F 12 Diskus Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Elsa Jansson |
x |
|
x |
|
15.71 |
|
x |
|
|
|
|
|
F 11 60 m Försök | 13/6 12:45 |
Heat 1
| | | | Vind: +0.2 | | |
1 | Lovisa Anbakk | 2004 | Upsala IF | 9.20 | Q | |
2 | Tilde Söderlund | 2004 | Alunda SK | 9.30 | Q | |
3 | Celina Holmberg | 2004 | Mariehamns IFK | 9.33 | q | |
4 | Vilma Hjertberg | 2004 | Gefle IF | 9.53 | q | |
5 | Alva Lindblom | 2004 | Alunda SK | 10.00 | | |
6 | Sonja Snowball | 2004 | Upsala IF | 10.59 | | |
7 | Stina Jonsson | 2004 | IF Skade | 10.93 | | |
Heat 2
| | | | Vind: -0.7 | | |
1 | Ida Backlund | 2004 | Gefle IF | 9.06 | Q | |
2 | Hilma Wide | 2004 | Upsala IF | 9.16 | Q | |
3 | Alva Nordvarg | 2004 | Hagunda IF | 9.30 | q | |
4 | Nova Ohlin | 2004 | IF Norrköping FI | 9.50 | q | |
5 | Emma Häggblom | 2004 | Upsala IF | 9.73 | | |
6 | Tess Karlsson | 2004 | IK Norrköping FI | 10.91 | | |
| Caitlin Wennberg | 2004 | Upsala IF | Ej start | | |
F 11 60 m Final | 13/6 14:45 |
| | | | Vind: -1.2 | | |
1 | Ida Backlund | 2004 | Gefle IF | 9.13 | | |
2 | Lovisa Anbakk | 2004 | Upsala IF | 9.24 | | |
3 | Hilma Wide | 2004 | Upsala IF | 9.26 | | |
4 | Alva Nordvarg | 2004 | Hagunda IF | 9.32 | | |
5 | Tilde Söderlund | 2004 | Alunda SK | 9.40 | | |
6 | Celina Holmberg | 2004 | Mariehamns IFK | 9.48 | | |
7 | Vilma Hjertberg | 2004 | Gefle IF | 9.66 | | |
8 | Nova Ohlin | 2004 | IF Norrköping FI | 9.70 | | |
F 11 600 m Final | 13/6 15:35 |
| | | | | | |
1 | Ida Backlund | 2004 | Gefle IF | 2:00.10 | | |
2 | Tilde Söderlund | 2004 | Alunda SK | 2:04.27 | | |
3 | Vilma Hjertberg | 2004 | Gefle IF | 2:04.35 | | |
4 | Nova Ohlin | 2004 | IF Norrköping FI | 2:05.77 | | |
5 | Molly Haraldsson | 2004 | Hagunda IF | 2:10.89 | | |
6 | Stina Jonsson | 2004 | IF Skade | 2:12.02 | | |
7 | Emma Häggblom | 2004 | Upsala IF | 2:19.91 | | |
8 | Hilma Wide | 2004 | Upsala IF | 2:23.29 | | |
F 11 Höjd Final | 13/6 13:00 |
| | | | | | |
1 | Tilde Söderlund | 2004 | Alunda SK | 1.34 |
2 | Nova Ohlin | 2004 | IF Norrköping FI | 1.34 |
3 | Agnes Jansson | 2005 | Hammarby IF | 1.28 |
4 | Meja Wolwan | 2005 | Upsala IF | 1.28 |
5 | Emma Häggblom | 2004 | Upsala IF | 1.22 |
6 | Lovisa Anbakk | 2004 | Upsala IF | 1.19 |
7 | Alva Lindblom | 2004 | Alunda SK | 1.16 |
8 | Vilma Djurfeldt | 2005 | Upsala IF | 1.16 |
9 | Caitlin Wennberg | 2004 | Upsala IF | 1.13 |
10 | Alde Johansson | 2004 | IK Stål | 1.05 |
11 | Lisa Carlborg | 2005 | Upsala IF | 1.05 |
11 | Stina Jonsson | 2004 | IF Skade | 1.05 |
13 | Ida Wickström | 2005 | Upsala IF | 1.00 |
14 | Alice Eriksson | 2005 | Upsala IF | 0.95 |
15 | Amelia Engman | 2005 | Upsala IF | 0.95 |
16 | Ida Backlund | 2004 | Gefle IF | 0.90 |
F 11 Höjd Final |
0.90 |
0.95 |
1.00 |
1.05 |
1.10 |
1.13 |
1.16 |
1.19 |
1.22 |
1.25 |
1.28 |
1.31 |
1.34 |
1.37 |
Agnes Jansson |
- |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xo |
o |
xxx |
Alde Johansson |
- |
o |
o |
o |
xxx |
Alice Eriksson |
o |
o |
xxx |
Alva Lindblom |
- |
- |
- |
o |
o |
o |
o |
Amelia Engman |
o |
xo |
xxx |
Caitlin Wennberg |
o |
o |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
Emma Häggblom |
- |
- |
- |
xo |
o |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
Ida Backlund |
o |
x |
Ida Wickström |
o |
o |
o |
xxx |
Lisa Carlborg |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
Lovisa Anbakk |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
xxo |
xo |
xxx |
Meja Wolwan |
- |
- |
- |
o |
o |
o |
o |
xo |
o |
xxo |
xxo |
xxx |
Nova Ohlin |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
o |
o |
- |
o |
o |
o |
xo |
xxx |
Stina Jonsson |
- |
o |
o |
xo |
xxx |
Tilde Söderlund |
- |
- |
- |
- |
o |
- |
o |
- |
o |
o |
o |
o |
o |
xxx |
Vilma Djurfeldt |
o |
o |
o |
o |
o |
o |
xxo |
F 11 Längd Final | 13/6 09:30 |
| | | | | | |
1 | Tilde Söderlund | 2004 | Alunda SK | 4.37 | | |
2 | Celina Holmberg | 2004 | Mariehamns IFK | 4.12 | | |
3 | Ida Backlund | 2004 | Gefle IF | 4.10 | | |
4 | Nova Ohlin | 2004 | IF Norrköping FI | 4.06 | | |
5 | Lovisa Anbakk | 2004 | Upsala IF | 3.97 | | |
6 | Vilma Hjertberg | 2004 | Gefle IF | 3.95 | | |
7 | Hilma Wide | 2004 | Upsala IF | 3.81 | | |
8 | Emma Häggblom | 2004 | Upsala IF | 3.76 | | |
9 | Alde Johansson | 2004 | IK Stål | 3.50 | | |
10 | Sonja Snowball | 2004 | Upsala IF | 3.37 | | |
11 | Stina Jonsson | 2004 | IF Skade | 3.28 | | |
12 | Alva Lindblom | 2004 | Alunda SK | 3.27 | | 3.16 |
13 | Caitlin Wennberg | 2004 | Upsala IF | 3.27 | | 3.07 |
14 | Tess Karlsson | 2004 | IK Norrköping FI | 3.13 | | |
15 | Filippa Fransson | 2004 | IK Norrköping FI | 2.99 | | |
F 11 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Alde Johansson |
3.37 |
|
2.89 |
|
3.23 |
|
3.50 |
|
|
|
|
|
Alva Lindblom |
2.58 |
|
2.05 |
|
3.16 |
|
3.27 |
|
|
|
|
|
Caitlin Wennberg |
3.27 |
|
3.05 |
|
3.07 |
|
3.05 |
|
|
|
|
|
Celina Holmberg |
4.12 |
|
3.60 |
|
3.94 |
|
4.06 |
|
|
|
|
|
Emma Häggblom |
3.76 |
|
3.30 |
|
3.47 |
|
3.46 |
|
|
|
|
|
Filippa Fransson |
2.82 |
|
1.93 |
|
2.87 |
|
2.99 |
|
|
|
|
|
Hilma Wide |
3.63 |
|
3.60 |
|
x |
|
3.81 |
|
|
|
|
|
Ida Backlund |
3.92 |
|
3.98 |
|
3.80 |
|
4.10 |
|
|
|
|
|
Lovisa Anbakk |
3.84 |
|
3.97 |
|
3.95 |
|
x |
|
|
|
|
|
Nova Ohlin |
x |
|
3.93 |
|
x |
|
4.06 |
|
|
|
|
|
Sonja Snowball |
3.12 |
|
3.11 |
|
3.37 |
|
2.95 |
|
|
|
|
|
Stina Jonsson |
3.28 |
|
3.25 |
|
3.28 |
|
3.26 |
|
|
|
|
|
Tess Karlsson |
3.13 |
|
2.98 |
|
3.02 |
|
3.05 |
|
|
|
|
|
Tilde Söderlund |
4.18 |
|
4.13 |
|
4.17 |
|
4.37 |
|
|
|
|
|
Vilma Hjertberg |
3.95 |
|
3.86 |
|
3.92 |
|
3.90 |
|
|
|
|
|
F 11 Kula Final | 13/6 11:25 |
| | | | | | |
1 | Nova Ohlin | 2004 | IF Norrköping FI | 9.37 | |
2 | Ida Backlund | 2004 | Gefle IF | 8.06 | |
3 | Stina Jonsson | 2004 | IF Skade | 7.82 | |
4 | Tilde Söderlund | 2004 | Alunda SK | 6.53 | |
5 | Vilma Hjertberg | 2004 | Gefle IF | 6.47 | |
6 | Alde Johansson | 2004 | IK Stål | 6.31 | |
7 | Alva Lindblom | 2004 | Alunda SK | 6.07 | |
8 | Hilma Wide | 2004 | Upsala IF | 5.66 | |
9 | Sonja Snowball | 2004 | Upsala IF | 5.07 | |
10 | Caitlin Wennberg | 2004 | Upsala IF | 4.93 | |
11 | Tess Karlsson | 2004 | IK Norrköping FI | 4.32 | |
F 11 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Alde Johansson |
5.97 |
|
x |
|
6.31 |
|
6.09 |
|
|
|
|
|
Alva Lindblom |
5.88 |
|
5.75 |
|
6.07 |
|
6.04 |
|
|
|
|
|
Caitlin Wennberg |
x |
|
4.89 |
|
4.81 |
|
4.93 |
|
|
|
|
|
Hilma Wide |
5.66 |
|
5.54 |
|
5.48 |
|
5.10 |
|
|
|
|
|
Ida Backlund |
7.93 |
|
8.01 |
|
8.06 |
|
8.05 |
|
|
|
|
|
Nova Ohlin |
7.03 |
|
8.22 |
|
9.23 |
|
9.37 |
|
|
|
|
|
Sonja Snowball |
4.27 |
|
x |
|
4.83 |
|
5.07 |
|
|
|
|
|
Stina Jonsson |
7.14 |
|
7.82 |
|
7.76 |
|
7.59 |
|
|
|
|
|
Tess Karlsson |
4.05 |
|
x |
|
4.03 |
|
4.32 |
|
|
|
|
|
Tilde Söderlund |
6.53 |
|
6.45 |
|
x |
|
6.17 |
|
|
|
|
|
Vilma Hjertberg |
5.94 |
|
6.09 |
|
6.17 |
|
6.47 |
|
|
|
|
|
F 10 60 m Försök | 13/6 12:25 |
Heat 1
| | | | Vind: +0.3 | | |
1 | Meja Wolwan | 2005 | Upsala IF | 9.15 | Q | |
2 | Stella Nordgren Westin | 2005 | Alunda SK | 9.98 | | |
3 | Agnes Jansson | 2005 | Hammarby IF | 10.02 | | |
4 | Mollie Gavin | 2005 | Bålsta IK | 10.38 | | |
5 | Linn Dunder Hallqvist | 2005 | Upsala IF | 10.44 | | |
6 | Karin Möller | 2005 | Upsala IF | 10.48 | | |
Heat 2
| | | | Vind: -0.4 | | |
1 | Evelina Sparf | 2005 | Åkersberga SK | 9.39 | Q | |
2 | Vilma Djurfeldt | 2005 | Upsala IF | 9.60 | q | |
3 | Ella Bäckman | 2005 | Upsala IF | 9.90 | q | |
4 | Tindra Dahlberg | 2005 | Upsala IF | 9.96 | q | |
5 | Emma Sjöblom | 2005 | Rånäs 4H | 9.97 | | |
6 | Amelia Engman | 2005 | Upsala IF | 10.13 | | |
Heat 3
| | | | Vind: +2.3 | | |
1 | Maja Forssten | 2005 | Upsala IF | 9.56 | Q | |
2 | Nova Renåker | 2005 | IK Norrköping FI | 9.85 | q | |
3 | Frida Westfeldt | 2005 | Upsala IF | 9.92 | q | |
4 | Emelie Lenke | 2005 | Upsala IF | 10.45 | | |
5 | Lisa Carlborg | 2005 | Upsala IF | 10.82 | | |
6 | Ida Wickström | 2005 | Upsala IF | 11.05 | | |
F 10 60 m Final | 13/6 14:55 |
| | | | Vind: +0.2 | | |
1 | Evelina Sparf | 2005 | Åkersberga SK | 9.24 | | |
2 | Meja Wolwan | 2005 | Upsala IF | 9.26 | | |
3 | Vilma Djurfeldt | 2005 | Upsala IF | 9.66 | | |
4 | Maja Forssten | 2005 | Upsala IF | 9.71 | | |
5 | Ella Bäckman | 2005 | Upsala IF | 9.94 | | |
6 | Tindra Dahlberg | 2005 | Upsala IF | 9.98 | | |
7 | Nova Renåker | 2005 | IK Norrköping FI | 10.04 | | |
8 | Frida Westfeldt | 2005 | Upsala IF | 10.11 | | |
F 10 600 m Final | 13/6 15:55 |
Heat A
| | | | | | |
1 | Mollie Gavin | 2005 | Bålsta IK | 2:21.58 | | |
2 | Emma Sjöblom | 2005 | Rånäs 4H | 2:24.00 | | |
3 | Linn Dunder Hallqvist | 2005 | Upsala IF | 2:25.14 | | |
4 | Emelie Lenke | 2005 | Upsala IF | 2:25.53 | | |
5 | Frida Westfeldt | 2005 | Upsala IF | 2:28.10 | | |
6 | Clara Widfeldt | 2006 | IK Norrköping FI | 2:32.32 | | |
7 | Alice Eriksson | 2005 | Upsala IF | 2:53.13 | | |
Heat B
| | | | | | |
1 | Evelina Sparf | 2005 | Åkersberga SK | 2:00.04 | | |
2 | Meja Wolwan | 2005 | Upsala IF | 2:03.35 | | |
3 | Tindra Dahlberg | 2005 | Upsala IF | 2:11.10 | | |
4 | Nova Renåker | 2005 | IK Norrköping FI | 2:12.43 | | |
5 | Vilma Djurfeldt | 2005 | Upsala IF | 2:19.00 | | |
6 | Maja Forssten | 2005 | Upsala IF | 2:19.38 | | |
7 | Ella Bäckman | 2005 | Upsala IF | 2:22.90 | | |
F 10 600 m Final - Sammanställning | | | | | | |
1 | Evelina Sparf | 2005 | Åkersberga SK | 2:00.04 | | |
2 | Meja Wolwan | 2005 | Upsala IF | 2:03.35 | | |
3 | Tindra Dahlberg | 2005 | Upsala IF | 2:11.10 | | |
4 | Nova Renåker | 2005 | IK Norrköping FI | 2:12.43 | | |
5 | Vilma Djurfeldt | 2005 | Upsala IF | 2:19.00 | | |
6 | Maja Forssten | 2005 | Upsala IF | 2:19.38 | | |
7 | Mollie Gavin | 2005 | Bålsta IK | 2:21.58 | | |
8 | Ella Bäckman | 2005 | Upsala IF | 2:22.90 | | |
9 | Emma Sjöblom | 2005 | Rånäs 4H | 2:24.00 | | |
10 | Linn Dunder Hallqvist | 2005 | Upsala IF | 2:25.14 | | |
11 | Emelie Lenke | 2005 | Upsala IF | 2:25.53 | | |
12 | Frida Westfeldt | 2005 | Upsala IF | 2:28.10 | | |
13 | Clara Widfeldt | 2006 | IK Norrköping FI | 2:32.32 | | |
14 | Alice Eriksson | 2005 | Upsala IF | 2:53.13 | | |
F 10 Längd Final | 13/6 10:30 |
| | | | | | |
1 | Evelina Sparf | 2005 | Åkersberga SK | 3.91 | | |
2 | Meja Wolwan | 2005 | Upsala IF | 3.89 | | |
3 | Maja Forssten | 2005 | Upsala IF | 3.85 | | |
4 | Agnes Jansson | 2005 | Hammarby IF | 3.76 | | |
5 | Vilma Djurfeldt | 2005 | Upsala IF | 3.74 | | |
6 | Stella Nordgren Westin | 2005 | Alunda SK | 3.54 | | |
7 | Nova Renåker | 2005 | IK Norrköping FI | 3.50 | | 3.46 |
8 | Ella Bäckman | 2005 | Upsala IF | 3.50 | | 3.33 |
9 | Tindra Dahlberg | 2005 | Upsala IF | 3.45 | | |
10 | Amelia Engman | 2005 | Upsala IF | 3.39 | | |
11 | Linn Dunder Hallqvist | 2005 | Upsala IF | 3.30 | | |
12 | Mollie Gavin | 2005 | Bålsta IK | 3.29 | | |
13 | Lisa Carlborg | 2005 | Upsala IF | 3.28 | | |
14 | Frida Westfeldt | 2005 | Upsala IF | 3.22 | | |
15 | Emma Sjöblom | 2005 | Rånäs 4H | 3.13 | | |
16 | Sara Sundberg | 2005 | Väsby IK | 3.11 | | |
17 | Ida Wickström | 2005 | Upsala IF | 3.05 | | |
18 | Emelie Lenke | 2005 | Upsala IF | 3.04 | | |
19 | Jonna Lindström | 2005 | IK Norrköping FI | 2.99 | | |
20 | Alice Eriksson | 2005 | Upsala IF | 2.38 | | |
F 10 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Agnes Jansson |
3.76 |
|
3.55 |
|
3.67 |
|
3.50 |
|
|
|
|
|
Alice Eriksson |
2.34 |
|
2.08 |
|
2.38 |
|
2.09 |
|
|
|
|
|
Amelia Engman |
3.25 |
|
3.21 |
|
3.39 |
|
3.27 |
|
|
|
|
|
Ella Bäckman |
3.33 |
|
3.27 |
|
3.13 |
|
3.50 |
|
|
|
|
|
Emelie Lenke |
3.04 |
|
2.79 |
|
2.93 |
|
2.97 |
|
|
|
|
|
Emma Sjöblom |
3.06 |
|
3.13 |
|
2.96 |
|
2.97 |
|
|
|
|
|
Evelina Sparf |
3.61 |
|
3.33 |
|
3.91 |
|
3.74 |
|
|
|
|
|
Frida Westfeldt |
3.22 |
|
3.03 |
|
3.15 |
|
2.98 |
|
|
|
|
|
Ida Wickström |
2.42 |
|
2.46 |
|
3.05 |
|
3.01 |
|
|
|
|
|
Jonna Lindström |
2.70 |
|
2.99 |
|
2.81 |
|
2.86 |
|
|
|
|
|
Linn Dunder Hallqvist |
3.30 |
|
3.27 |
|
3.29 |
|
3.26 |
|
|
|
|
|
Lisa Carlborg |
x |
|
x |
|
x |
|
3.28 |
|
|
|
|
|
Maja Forssten |
3.85 |
|
3.74 |
|
3.81 |
|
3.77 |
|
|
|
|
|
Meja Wolwan |
3.89 |
|
3.61 |
|
3.84 |
|
2.75 |
|
|
|
|
|
Mollie Gavin |
3.29 |
|
2.98 |
|
3.28 |
|
3.09 |
|
|
|
|
|
Nova Renåker |
3.36 |
|
3.46 |
|
2.98 |
|
3.50 |
|
|
|
|
|
Sara Sundberg |
2.87 |
|
3.11 |
|
2.59 |
|
3.02 |
|
|
|
|
|
Stella Nordgren Westin |
3.54 |
|
3.28 |
|
3.34 |
|
3.35 |
|
|
|
|
|
Tindra Dahlberg |
3.09 |
|
3.16 |
|
3.18 |
|
3.45 |
|
|
|
|
|
Vilma Djurfeldt |
3.74 |
|
3.51 |
|
3.44 |
|
3.45 |
|
|
|
|
|
F 10 Kula Final | 13/6 12:45 |
| | | | | | |
1 | Tindra Dahlberg | 2005 | Upsala IF | 6.09 | |
2 | Evelina Sparf | 2005 | Åkersberga SK | 5.88 | 5.76 |
3 | Nova Renåker | 2005 | IK Norrköping FI | 5.88 | 5.47 |
4 | Maja Forssten | 2005 | Upsala IF | 5.86 | |
5 | Meja Wolwan | 2005 | Upsala IF | 5.73 | |
6 | Ella Bäckman | 2005 | Upsala IF | 5.69 | |
7 | Amelia Engman | 2005 | Upsala IF | 5.58 | |
8 | Linn Dunder Hallqvist | 2005 | Upsala IF | 5.28 | |
9 | Ida Wickström | 2005 | Upsala IF | 5.10 | |
10 | Emelie Lenke | 2005 | Upsala IF | 4.99 | |
11 | Mollie Gavin | 2005 | Bålsta IK | 4.61 | |
12 | Stella Nordgren Westin | 2005 | Alunda SK | 4.50 | |
13 | Jonna Lindström | 2005 | IK Norrköping FI | 4.12 | |
14 | Frida Westfeldt | 2005 | Upsala IF | 4.09 | |
15 | Sara Sundberg | 2005 | Väsby IK | 4.02 | |
16 | Alice Eriksson | 2005 | Upsala IF | 3.90 | |
F 10 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Alice Eriksson |
3.90 |
|
3.78 |
|
3.64 |
|
2.96 |
|
|
|
|
|
Amelia Engman |
4.82 |
|
x |
|
5.12 |
|
5.58 |
|
|
|
|
|
Ella Bäckman |
5.00 |
|
5.05 |
|
4.85 |
|
5.69 |
|
|
|
|
|
Emelie Lenke |
4.99 |
|
4.40 |
|
4.92 |
|
4.33 |
|
|
|
|
|
Evelina Sparf |
5.34 |
|
5.76 |
|
5.88 |
|
5.76 |
|
|
|
|
|
Frida Westfeldt |
4.06 |
|
3.78 |
|
3.77 |
|
4.09 |
|
|
|
|
|
Ida Wickström |
x |
|
x |
|
4.72 |
|
5.10 |
|
|
|
|
|
Jonna Lindström |
3.90 |
|
4.01 |
|
4.12 |
|
3.93 |
|
|
|
|
|
Linn Dunder Hallqvist |
4.42 |
|
5.28 |
|
5.17 |
|
5.12 |
|
|
|
|
|
Maja Forssten |
5.02 |
|
5.01 |
|
5.07 |
|
5.86 |
|
|
|
|
|
Meja Wolwan |
5.73 |
|
5.65 |
|
x |
|
x |
|
|
|
|
|
Mollie Gavin |
4.42 |
|
4.49 |
|
4.61 |
|
4.33 |
|
|
|
|
|
Nova Renåker |
5.47 |
|
5.32 |
|
5.88 |
|
4.67 |
|
|
|
|
|
Sara Sundberg |
3.73 |
|
3.62 |
|
4.02 |
|
3.74 |
|
|
|
|
|
Stella Nordgren Westin |
3.84 |
|
4.18 |
|
4.04 |
|
4.50 |
|
|
|
|
|
Tindra Dahlberg |
5.39 |
|
6.09 |
|
x |
|
5.34 |
|
|
|
|
|
| | | | Vind: +0.9 | | |
1 | Ida Fogdeson | 2006 | IK Norrköping FI | 9.88 | | |
2 | Nora Johansson | 2007 | IK Stål | 10.02 | | |
3 | Filippa Bermhed Enström | 2006 | IK Norrköping FI | 10.27 | | |
4 | Clara Widfeldt | 2006 | IK Norrköping FI | 11.06 | | |
5 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala IF | 11.27 | | |
6 | Agnes Fransson | 2006 | IK Norrköping FI | 11.65 | | |
7 | Ellinore Sparf | 2007 | Åkersberga SK | 12.23 | | |
F 9 Längd Final | 13/6 15:40 |
| | | | | | |
1 | Ida Fogdeson | 2006 | IK Norrköping FI | 3.78 | | |
2 | Filippa Bermhed Enström | 2006 | IK Norrköping FI | 3.66 | | |
3 | Nora Johansson | 2007 | IK Stål | 3.38 | | |
4 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala IF | 2.84 | | 2.78 |
5 | Ellinore Sparf | 2007 | Åkersberga SK | 2.84 | | 2.66 |
6 | Clara Widfeldt | 2006 | IK Norrköping FI | 2.57 | | |
7 | Elise Lindström | 2006 | IK Norrköping FI | 2.40 | | |
8 | Agnes Fransson | 2006 | IK Norrköping FI | 2.28 | | |
F 9 Längd Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Agnes Fransson |
2.00 |
|
2.11 |
|
2.28 |
|
2.25 |
|
|
|
|
|
Clara Widfeldt |
2.09 |
|
2.28 |
|
2.36 |
|
2.57 |
|
|
|
|
|
Elise Lindström |
2.17 |
|
2.34 |
|
2.40 |
|
2.10 |
|
|
|
|
|
Ellinore Sparf |
2.84 |
|
2.57 |
|
2.66 |
|
2.56 |
|
|
|
|
|
Filippa Bermhed Enström |
3.52 |
|
3.52 |
|
3.50 |
|
3.66 |
|
|
|
|
|
Ida Fogdeson |
3.53 |
|
3.78 |
|
x |
|
3.48 |
|
|
|
|
|
Nora Johansson |
3.23 |
|
3.38 |
|
3.34 |
|
3.12 |
|
|
|
|
|
Signe Grundemar |
2.78 |
|
2.73 |
|
2.64 |
|
2.84 |
|
|
|
|
|
| | | | | | |
1 | Ida Fogdeson | 2006 | IK Norrköping FI | 5.43 | |
2 | Filippa Bermhed Enström | 2006 | IK Norrköping FI | 5.08 | |
3 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala IF | 4.58 | |
4 | Nora Johansson | 2007 | IK Stål | 4.12 | |
5 | Agnes Fransson | 2006 | IK Norrköping FI | 4.06 | |
6 | Ellinore Sparf | 2007 | Åkersberga SK | 3.90 | |
7 | Elise Lindström | 2006 | IK Norrköping FI | 3.88 | |
8 | Clara Widfeldt | 2006 | IK Norrköping FI | 3.78 | |
F 9 Kula Final |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Agnes Fransson |
x |
|
x |
|
x |
|
4.06 |
|
|
|
|
|
Clara Widfeldt |
3.45 |
|
2.50 |
|
3.09 |
|
3.78 |
|
|
|
|
|
Elise Lindström |
3.88 |
|
3.86 |
|
3.85 |
|
3.83 |
|
|
|
|
|
Ellinore Sparf |
3.62 |
|
3.66 |
|
3.90 |
|
3.76 |
|
|
|
|
|
Filippa Bermhed Enström |
5.08 |
|
4.72 |
|
4.52 |
|
5.00 |
|
|
|
|
|
Ida Fogdeson |
4.62 |
|
5.43 |
|
5.10 |
|
5.26 |
|
|
|
|
|
Nora Johansson |
4.12 |
|
4.11 |
|
4.00 |
|
4.08 |
|
|
|
|
|
Signe Grundemar |
3.78 |
|
4.41 |
|
4.03 |
|
4.58 |
|
|
|
|
|
© Arena 2.0, RunPro Systems